.......:::::Ketty:::::.......
Prosinec 2008

HEZKEJ NOVEJ ROK!

31. prosince 2008 v 17:00 aktuality←
UŽ SE ASI NEUSLYŠÍME TAK VÁM ♥SB♥ PŘEJU HEZKEJ NOVEJ ROK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

obrázky vlků

31. prosince 2008 v 16:47 | Scar |  Vlci←


pixelky

31. prosince 2008 v 8:59
nový rok a silvestr


2009 Drink
2009 Hat
2009 Glasses
Happy New Year
Ball Drop 2009 Balloon 2009 Countdown 2009 New Years 2009 January 1st
Není nad odpočinek xD

29. prosince 2008 v 15:15 | Scar |  Tygři←

test ♥SB♥

29. prosince 2008 v 10:26 Naše SB←
  • Jméno:
  • Blog:
  • Věk:
  • odkud jsi:
  • proč se chceš semnou přátelit:
mě je 11 a jsem z Karviné.
omluvy beru a test vyplnnte do 1.1 2009
pro Ristose za Dess

pro new ♥SB♥

29. prosince 2008 v 10:20 | Sofka |  Naše SB←
Tygři- rozcestík

27. prosince 2008 v 10:01 →Tiger←
hOpNi Za KlAsIcKÝmI tYgRi×Tygři×

bÍlÝ tIgŘi×Bílí tygři×


tak tu je

26. prosince 2008 v 10:38
a té hře už mám vakovlkaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ta hra je supa!!

dostala.....

25. prosince 2008 v 9:23
jsem foták takže všechno co jsem nafotila a dostala bude na blogu ale ted jdu hrát
WILD LIFE PARK GOLD EDITION
JSOU TAM I PRAVĚKÁ ZVÍŘATA!!!!!!!!
HLAVNĚ SMILODON

od Scara

24. prosince 2008 v 11:34 Naše Výhry
pro Sofku(klikni)

Díky moc ☻

veselé vánoce

23. prosince 2008 v 18:00
SB já vám přeju krásné vánoce a štastný nový rok!!!!na všechny cenky se podívám

Info o jaguářích

23. prosince 2008 v 15:30 | Scar |  Jaguáři
Jaguár americký (Panthera onca) je největší americká kočkovitá šelma, samotářský lovec, živí se kapybarami, největšími žijícími hlodavci, prasaty pekari, ale také rybami, malými aligátory, želvami, domácím zvířectvem a menšími druhy kopytníků.
Jaguár
Dorůstá délky 100 až 180 cm, dosahuje hmotnosti od 50 až 120 kg. Barva jaguáří srsti je šedožlutá až oranžová, s černou kresbou skvrn a rozet. Vyskytuje se u něj také melanická forma (zdánlivě celé černé zvíře, při dobrém osvětlení však znatelná tmavší kresba roset). Od velmi podobného levharta se dá odlišit podle robustnějšího těla a černých skvrn uvnitř roset, které levhart nemá. V přírodě se mohou vyskytnout i černě zbarvené kusy (podobně jako u levharta).
Pohlavní dospělosti dosahuje ve třech letech, samice po zhruba stodenní březosti rodí jedno až čtyři mláďata, z nichž však do dospělosti dorostou maximálně dvě.
Rozšíření jaguára
Žije v tropických džunglích, nebo i travnatých savanách Střední a Jižní Ameriky, občas i severněji, výjimečně ho můžeme zastihnout i v horách. Jsou velmi dobří plavci a stejně dobře i šplhají po stromech. V zajetí se dožívá až dvaadvaceti let.

od Lady Orci a Lady Molly a Jarmily

23. prosince 2008 v 15:21
Lady Orci↓
a Lady Molly↓

od jarmily↓


Levhart skvrnitý

23. prosince 2008 v 13:16 | Scar |  Levharti
Levhart skvrnitý (Panthera pardus) žije v Africe a Asii, jeho původní oblast výskytu byla podstatně větší, ale díky lidem se stejně jako u většiny ostatních zvířat neustále zmenšuje. Jako jedna z mála velkých kočkovitých šelem se zdržuje často v korunách stromů, kam si vynáší kořist a ukrývá si ji zde před dalšími predátory, např. lvy a hyenami. Má velkou sílu a podle některých údajů je schopný vytáhnout na strom kořist i 3× těžší, než je jeho hmotnost. Jeho kořistí jsou různá zvířata od hlodavců po různé antilopy a gazely. Na kořist útočí ze země a ze zálohy, někdy i velkým skokem z koruny stromu. Nikdy kořist nepronásleduje na větší vzdálenost jako např. lev nebo gepard.
Levhart je nejrozšířenější kočkovitou šelmou. Za tento úspěch vděčí své velké přizpůsobivosti jak prostředí ve kterém žije, tak potravě, kterou se živí. Je to velice elegantní tvor s pružným a hbitým tělem a jemným, lehce skvrnitým kožichem. Tím, čím je pro člověka otisk prstů, tím je pro levharta tvar skvrn na jeho kožichu, kterým se liší od ostatních jedinců svého druhu. Každého levharta lze podle jeho kožichu přesně poznat. Někteří levharti jsou černí a jsou označování jako černí levharti. I tito levharti mají na svém kožichu skvrny, ty však nejsou zřetelně vidět. Černí levharti se nejčastěji vyskytují v jihovýchodní Asii, kde jejich černá srst dokonale maskuje v hustém podrostu. Tento druh levhartů je agresivnější než jejich ostatní příbuzní. Levharti jsou nejtajemnějšími velkými kočkovitými šelmami a lze je vystopovat pouze velmi obtížně. Za potravu jim slouží mnohem širší škála živočichů než jakémukoli jinému druhu velkých kočkovitých šelem. Jejich kořistí se stávají gazely, šakali, pštrosi, prasata bradavičnatá a dokonce i želvy. Značnou část času tráví levhart rozvalováním se na větvích vysokých stromů nebo v odlehlé části lesa, kde spí nebo kde se upravuje.

Popis

Levhart dříve také nazývaný panter, leopard nebo pardál patří v rámci rodu Pantera spíše k menším druhům. Dosahuje hmotnosti 30-90 kilogramů, délky těla 110-190 centimetrů, ocas měří 60-100 cm a výška v kohoutku bývá v rozmezí 45-75 cm. Samci jsou obvykle mohutnější než samice. Základní zbarvení je žlutavé, okrové, žlutošedé až žlutooranžové, břicho a spodina těla je světlá až téměř bílá. Černá kresba má podobu od drobných okrouhlých a oválných skvrn až po tmavé rozety bez vnitřní skvrny. Skvrny se nachází na hlavě spodních částech nohou a ocase. Na hřbetě, bocích těla a stehnech se vyskytují prázdné rozety. Odstín i hustota a velikost skvrn se liší podle jednotlivých geografických poddruhů. U některých subspecií může být zbarvení uvnitř rozet tmavší. U levharta se velmi často vyskytuje tzv. melanismus, to je černé zbarvení. V některých oblastech je velmi běžné (Etiopie, Jáva), jinde však černé jedince nenajdeme (severní Čína, Dálný východ). Černě zbarvení jedinci se běžně kříží s ostatními příslušníky rodu a nejsou zvláštním druhem ani podruhem, ale jen barevnou odchylkou. Ve vrzích se mohou vyskytovat černá i skvrnitá koťata.jsem tygr!!!!!!

23. prosince 2008 v 13:00

zkoušela jsem jeden test a vyšlo mi tygr!!!


If I were a cat, I would be a… Tiger!
Rawr! The Tiger (Panthera tigris) is the largest and most easily recognized of all cats, with an orange coat barred by streaks of black, they're hard to mistake. Their markings work as camouflage in the Asian jungles they call home.
As a Tiger, you tend to be strong both physically and mentally. You take any challenge or hardship thrown at you and take the very best out of the experience, so it can help you out later in life.

- TAZL.com- Take the Quiz -

na test jsem přiška díky Wolf-Nale


kuželky


kuželka